Новини

Сергій Дірявка: «Після гри зі «Стандартом» я дуже добре... спав».

«Програли, але позитивних моментів у грі було чимало», - саме таким був головний підсумок гри із «Стандартом» (0:2) від головного тренера «Гірника-Спорт» Сергія Дірявки, який дав свій коментар щодо дебютної гри його команди у Кубку Віктора Пожечевського.

- Ми провели першу гру, яка мала велике значення, як для усього тренерського штабу, так і для мене особисто. Адже я побачив для себе дуже багато моментів, які є корисними. Якщо не брати рахунок, який мене засмучує, а я дуже не люблю програвати, як будь-який професіонал.

Щодо корисних моментів, то це насамперед це дуже якісна молодь. Я хотів би привітати місцевих тренерів, які підготували цих футболістів. Я бачу в них дуже великі ті потенційні якості ,які дозволять надалі прогресувати цим молодим людям, які вчора виходили і в стартовому складі, і в другому таймі. Як ви бачили у нас під час гри була дуже велика ротація: маємо два склади та вивчаємо дуже велику кількість новачків.

Одна група вже поїхала, ми з ними на зв’язку, інша група - дев’ять гравців приїхала. З сьогоднішнього дня в неї починається підготовка. Ми будемо дивитися та аналізувати, як я казав раніше, нам потрібно не помилитися з тими гравцями, з якими ми будемо виконувати завдання. Ще раз зазначу, що мені дуже сподобалася місцева молодь. Я вважаю, що в них є перспективи при належній праці. Це один момент. Другий момент - це аналіз матчу. Після нього я дуже добре спав сьогодні. Одразу після матчу був засмученим, а потім коли подивився та зробив аналіз, я дуже добре заснув, тому що під час матчу я побачив деякі вдало виконані моменти, які ми відпрацьовували на тренуванні протягом тижня

. Я дуже здивований, що хлопці зрозуміли те, що від них вимагають - спіймали суть цих вимог. Так були помилки, так можна сказати, що ми жодного разу не вдарили по воротам суперника, але ті моменти, на які я звертав увагу гравців на передматчевій установці, вони старалися виконувати. Це насамперед швидкий перехід із фази оборони в атаку. В нас було у першому таймі шість моментів, в яких ми не використали виходи до воріт суперника. Але це були виходи три проти двох, три проти трьох, чотири проти чотирьох і навіть була ситуація, коли сім наших гравців виходили на п’ятірку суперників. Це дуже добре. Те, що ми не доводили до атакувальних дій, це вже наші питання, але ми знаємо над чим працювати. Це була перша гра і она була відправною точкою, від якої треба рухатися далі і я бачу, що гравці дуже з великим бажанням тренуються і хочуть реалізувати себе у грі. Це експрес-аналіз, можна так сказати по грі.

- З тими гравцями, що залишили збори ви сказали, що будете тримати зв’язок,тобто для них ще не все втрачено?

- Так. Тому що ми так і домовилися, що ми проходимо тижневий цикл. Ми з ними на зв’язку, якщо ті хлопці, що приїжджають настуного тижня і вони є слабішими, то так, у багатьох буде ще шанс. Хочу сказати, що жоден з гравців мене не розчарував, але є такі об’єктивні реальності, як конкуренція і час. Саме час грає не на нашу користь, адже я не маю права помилится в гравцях.

- У матчі зі «Стандартом» не грали гравці, які діяли у «Гірнику-Спорт» у першій частині сезону - Підручний, Бодня, Подрезан, Шептицький. Вони травмовані?

- Так, вони не грали саме через невеличкі ушкодження. Дуже прикро було, що за два дні до гри зі “Стандартом” травмувалися Підручний та Бодня. Це ті ключові гравці, від гри яких я буду відштовхуватися. Я проаналізував їхні ігрові якості у попередні роки, я з ними спілкувався і меня здається, що це ті гравці, з якими можна вирішувати різні завдання. Ситуація у команді така, що гравці повинні бути здоровими на сто відсотків. Якщо у футболіста травма, або ще якісь проблеми пов’язані зі станом здоров’я, то краще, щоб гравець не виходив на поле, а дати пропустити один день гравцю, ніж потім тиждень лікуватися.

- У грі зі «Стандартом» на поле виходили два легіонери. Чи залишилися вони на зборі?

- Вони приїхали за два дні до гри. Я не хотів їх випускати, адже раозумів, що після такої важкої дороги це буде нелегко. Але вони дуже непогано увійшли у гру і ми будемо дивитися їх протягом тижня - це стовідсотково. Але я хочу сказати усім, що для мене легіонер повинен бути на дві-три голови виглядати краще за місцевого хлопця. При всій повазі до цих гравців, але в мене є критреії, за якими я буду вирішувати підписувати контракт з гравцем, чи ні. Ще раз наголошу, що меня дуже сподобалася місцева молодь - це Вороп, Яковенко, Сорочан, Якубовський та інші хлопці, яких я бачив у грі. Але я маю надію, що вони будуть ще краще працювати, а не вирішать, що вони вже усього досягли під час перших кроків до великого футболу.

- Чи спілкувалися після матчу із керівником ФК «Гірник-Спорт» - спортивним директором Олексієм Шалаєвим. Якою була його реакція на поразку від «Стандарта»?

- Ще до підписання контракту ми домовлялися, як буде вибудовуватися наша праця та спілкування. Ми постійно на зв’язку у плановому режимі, меня здається, що Олексій Едуардович - це професійна людина, яка розуміє. Що команда та колектив не будуються за тиждень. І мій підхід до формування та тренування команди, він плановий. Не можливо зробити команду за короткий термін. Ви знаєте у чому різниця між тренером та чоботарем? У чоботаря робота помітна одразу. Він зробив чоботи, і ти маєш можливість подивитися, як він їх зробив. Якщо погано, то ти це бачиш і можеш попросити їх переробити. У тренера його ідея та задум може бути втілений через два-три роки. У нас немає такого терміну. В нас є вісім ігор. У Микеля Артети (головний тренер лондонського «Арсеналу» - прим. авт.) було два-три роки і він зробив команду, яка претендує на перемогу у англійській прем’єр-лізі. В мене немає такого часу, але ж це добре. Це виклик, це стрес, це дуже цікаво.

- Наступна гра у Кубку Віктора Пожечевського відбудеться 12 лютого? Тут все без змін?

- Так, 12-го ми граємо із «Дружбою» із Очеретуватого. У ній ми теж будемо передивлятися потенційних новачків. До речі, пару хлопців, що приїхали на перший перегляд, вони продовжують з нами тренування. Вони справили дуже позитивне враження на мене. Ми будемо працювати далі. І потім в нас буде гра 17-го лютого із «Кременем-2», після якої буде два дні вихідних і ми будемо працювати далі.

Пресслужба ФК «Гірник-Спорт».
2023