Новини

Віктор Пожечевський: «У обласній першості багато молоді, яка «стукає у двері» Першої ліги»

Виконавчий директор Асоціації футболу Полтавщини розповів про свої враження від турніру та висловив свою думку щодо виступів у обласній першості «Гірника-Спорт-2».

- У цьому році ми вже восьмий раз проводимо такий турнір, - розповідає Віктор Олександрович. - Пам’ятаю, як перший рік починали з чотирьох команд, далі було вісім та дванадцять команд. Цього року було багато охочих команд з області. Приємно, що беруть участь дві команди Першої ліги, «Олімпія» Савинці, яка грає в аматорському чемпіонаті України та чемпіони області – «КЛФ» (Полтава), «Стандарт» (Нові Санжари), які посіли третє місце. Сильний склад. Ми розділили команди на дві групи, щоб не всі ігри пройшли у Полтаві. Зробили одну кременчуцьку групу. Зараз чекаємо на переможця та призерів.

- Спочатку «Гірник-Спорт» та «Кремінь» розглядали поєдинки турніру, як контрольні матчі, але потім все виходило так, як у турнірі Winner Cup, який створили у Туреччині телеканали «Футбол 1/2/3»: були не просто ігри, а дуже інтригуючи матчі, особливо у півфіналах. В цьому мабуть і головне досягнення, що була інтрига и напружена боротьба у вирішальних поєдинках?


- Зараз йде підготовка команд Першої ліги та команд, які грають в області, потихеньку готуються до чемпіонату. Весна не за горами. Цей турнір буде корисним і для «Гірника-Спорт», і для «Кременя», адже вони раніше починають ігри в чемпіонаті – у березні. Думаю, що турнір у лютому, якраз для них підготовчий період. Думаю, що для них цікаво.

- Команди Першої ліги вперше брали участь у цьому турнірі?

- Ні, до цього вже брали участь неодноразово. І «Кремінь», і «Гірник-Спорт», і ФК «Полтава». Були охочі. Потім не всім було цікаво, бо їхали до Туреччини на підготовку, де краща підготовка. Ми тут граємо на штучному покритті, а там на натуральному газоні. Сьогоднішні змагання цікаві як для організаторів, так і для команд.

- Як оцінюєте розвиток футболу на Полтавщині?

- Приємно, що команда «Гірник-Спорт-2» та «Кремінь-2» беруть участь у першості області. І більше молоді грає, яка «стукає у двері» Першої ліги. Потрібно, щоб молодь десь грала. Область дає цей шлях для команд Першої ліги. Раніше такого не було. Ні «Кремінь», ні «Гірник-Спорт» не грали на першість області.

- Несподіванка, що «Гірник-Спорт-2» виборов трофей у Першій лізі?

- Так, вони виграли перше місце. Я був на цій грі у Кобеляках. Вони виграли перше місце і мають грати у Вищій лізі Полтавської області. Чи будуть вони грати у Вищій лізі, чи залишаться у Першій, я поки не знаю. Все залежить від фінансової частини, як буде розвиватися молодь. У будь-якому разі «Гірник-Спорт-2» виборов право грати у Вищій лізі чемпіонату Полтавської області.

- Як вам гра «Гірника-Спорт-2» у Кобеляках?

- Гра сподобалась. Рівна гра була. Й суддівство було на досить високому рівні. Й заслужена перемога «Гірника-Спорт-2», гравці якого отримали кубок, медалі. Все пройшло нормально.

Пресслужба ФК «Гірник-Спорт»
2022