Новини

«Нива» - «Гірник-Спорт». Чому проведення матчу стало неможливим?

Вимушена пауза у двадцятому турі стала досить неприємним сюрпризом для команди з Горішніх Плавнів, яка згідно свого плану вела підготовку до цієї гри. 

Втім, спочатку «Нива» повідомила про те, що гра на Тернопільському міському стадіоні імені Романа Шухевича під загрозою через підготовку арени до півфінального поєдинку Кубка України «Агробізнес» - «Динамо». 

Після цього «Гірник-Спорт» пропонував провести матч у Горішніх Плавнях і був готовий оплатити проїзд тернополянам, аби вирішити питання проведення матчу згідно термінів, які встановлені регламентом ПФЛ України. 

Проте, керівництво «Ниви» не погодилося із цим варіантом, а за п’ять днів до початку матчу так і не повідомило про місце і час матчу. 

Тернопільський клуб порушив регламент, адже лише 2 квітня повідомив відповідними листами керівництво ПФЛ України, клубу вдалося отримати дозвіл на проведення матчу від львівського стадіону «СКІФ».  

Наразі відомо, що гра вже не відбудеться, а за порушення регламенту тернопільській «Ниві» має бути зарахована технічна поразка. Подальшу долю матчу буде вирішено на засіданні Контрольно-дисциплінарного комітету Української Асоціації футболу. 

«Гірник-Спорт» до останнього очікував рішення від «Ниви»
Клуб із Горішніх Плавнів вже не мав можливості вирішити усі фінансові питання щодо виїзду на матч, коли отримав лист від тернопільської «Ниви» про варіант гри у Львові.


Виїзний матч «Гірника-Спорт» та тернопільської «Ниви» не відбувся не тільки через порушення регламенту з боку команди-господаря, але й ще через досить запізніле рішення керівництва «Ниви» щодо варіанту проведення гри у Львові. Про це повідомили у адміністрації «Гірника-Спорт» після того, як на адресу клубу із Горішніх Плавнів були висловлені безглузді звинувачення у тому, «Гірник-Спорт» вирішив заробити очки та скористався ситуацією.

Отже, як пояснили у адміністрації ФК «Гірник-Спорт» команда була готова до будь-якого адекватного рішення, у тому числі і у Львові на стадіоні «СКІФ», але лист у якому «Нива» повідомила про те, що матч 20-го туру відбудеться у Львові лише у п’ятницю, 2 квітня о 18:00. На той час клуб із Горішніх Плавнів вже не мав можливості провести банківські фінансові операції, пов’язані із замовленням готелю, виплатами відрядних та інше.

До цього пропонувався варіант проведення гри у Чернівцях на полі зі штучним покриттям, яке більш схоже до шкільного стадіону. У свою чергу «Гірник-Спорт» повідомив ПФЛ України про те, що готов оплатити проїзд, проживання та харчування ФК «Нива», якщо команда з Тернополя буде згодна зіграти цю гру у Горішніх Плавнях.

Протягом 1-го та 2-го квітня «Гірник-Спорт» безуспішно звертався до президента тернопільської «Ниви», щоб визначитися із місцем та часом матчу. На ці звернення «гірники» так і не отримували відповідей. Якщо би «Нива» повідомила про своє рішення щодо проведення матчу у Львові хоча б 2 квітня о 15:00, то матч би відбувся і гру було проведено б у Львові. 

Як бачимо, що порушення регламенту не є головною причиною, яка завадила «Гірнику-Спорт» не поїхати на виїзний матч із тернопільською «Нивою». Але ж регламент для того й існує, аби клуби заздалегідь з’ясовували усі нюанси щодо проведення матчу і вчасно вирішували усі питання. 
2021